Keten Tohumu Nedir? Neye İyi Gelir?

23.02.2018
Afrodizyaklı Parfüm

Keten Tohumu Nedir? Neye İyi Gelir??

Keten Tohumu, ketengiller familyasından olup, yaz aylarında sarı ya da mavi yumuşak çiçekleri olan bitki çeşididir.  Anavatanı Türkiye’dir. Suriye, Irak, Mısır ülkeleri başta olmak üzere Avrupa, Asya ve Amerika kıtalarında yetiştirilebilir. Keten 60 cm kadar uzayabilir. Bitkinin içerisinde, sabit yağlar, protein, müshil etkisi yaratan maddeler, linamarin bulunur. Ayrıca elde edilen yağ da beziryağı ve oleum lini asitleri bulunur

Büyüdükten sonra sağlık için çeşitli tedavi yöntemlerinde kullanılan keten tohumu elde edilir. Bu tohumlarda %45 civarında yağ vardır. Yağ ise omega-3 bakımından oldukça zengindir. Keten tohumunun belki de en önemli özelliği budur. Keten tohumunu, tohumlar halinde, yağ halinde, öğütülmüş halde ve sıvı halde kullanılabilir.

Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Keten tohumu, sindirim sistemi için oldukça faydalıdır. Mide ve bağırsaktaki zarı temizleyebilir. Böylece bu organlarda iltihaplanmaları önleyebilir. Hazımsızlığı önler, sara kesesinde taş oluşmasını engelleyebilir.

Lifli bir yapıya sahip olduğundan yedikten sonra bağırsakta şişer. Bu özelliği ile hemoroit hastalığının tedavisinde kullanılabilir.

İçerisinde bulunan Omega 3 yağı sayesinde cilt için kullanılabilir. Cilt kurumasını önler ve cilde doğal bir parlaklık kazandırır.

Diyabet için faydalıdır, kan şekerini düzenler. Kalp için olumlu etkileri vardır, kan basıncını düzenleyebilir. Tansiyon ve diyabet rahatsızlığı olan hatalar için düzenli kullanma durumunda etkileri görülebilir. Ancak kullanmadan önce hekim tavsiyesi almanızı öneririz.

Keten tohumu B12 vitamini bakımından zengindir. B12’den kaynaklanan unutkanlık, halsizlik, kendini iyi hissedememe gibi durumlarda etkili olabilir. Beyni güçlendirir. B12 eksikliğini giderebilir. Özellikle sık sık et yiyemeyenler için keten tohumu bu konuda vejetaryen kişileri B12 eksikliğinden kurtarabilmekte.

Diyet yapan kişiler tarafından tercih edilebilir. Keten tohumunda bulunan sağlıklı yağlar vücutta bulunan sağlıksız yağları yok edebilir. Ayrıca lifli yapısı ile kişi de tokluk hissi oluşturur. Sürekli yemek yeme ihtiyacını durdurabilir. Bu yönüyle de keten kotumu zayıflama konusunda yardımcıdır.

İçerisinde yine farklı bir yağ çeşidi olan Omega 2 olması hasebiyle hücre yapısının akışkanlığına iyi gelir ve iç organlarının en derininde bulunan hatalıklara bile iyi gelebilir.

 Super Busty
Super Bust içeriğinde; Şerbetçi Otu, Zerdaçal, Zencefil, Kuru Erik, Keten tohumu, Çilek Aroması, bulundurur.

ÜRÜN FİYATI: 89,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI